REMIS JAK ZWYCIĘSTWO!!!

Niesamowitą ambicją wykazały się Orliki E2 w swoim sobotnim meczu I ligi okręgowej. Młodzi piłkarze GSP jeszcze na sześć minut przed końcem przegrywali z Błękitnymi Owińska 2:5. Jednak hat-trick Nikodema Cichowskiego w końcówce spotkania sprawił, iż wywalczyliśmy remis 5:5 (1:3).

Tym razem to my lepiej zaczęliśmy spotkanie i w dziesiątej minucie po bramce Dawida Haufy objęliśmy prowadzenie. Niestety, potem do przerwy gole strzelali już tylko goście (trzykrotnie). Gdy po zmianie stron Kacper Patrzała zdobył bramkę kontaktowego, liczyliśmy na szybkie wyrównanie. Rywal, który górował nad nami warunkami fizycznymi, długo jednak nie dał strzelić sobie gola.

Dodatkowo dołożył dwa i wyszedł na prowadzenie 5:2. Mimo niepowodzeń graliśmy ambitnie i w końcówce po trzech uderzeniach z dystansu Nikodema Cichowskiego doprowadziliśmy do wyrównania. Co więcej, w ostatniej akcji meczu była szansa, aby zdobyć trzy punkty, ale dobrą interwencją wykazał się bramkarz Błękitnych.

W najbliższych kolejkach przed podopiecznymi Tomasza Matusiaka nie lada wyzwania. Za tydzień jadą do Baranowa, na mecz z Akademią Reissa Poznań. Natomiast za dwa tygodnie na boisku w Borui Kościelnej podejmować będą lidera Suchary Suchy Las.

Bramki: Nikodem Cichowski 3, Dawid Haufa 1 i Kacper Patrzała 1.

Skład: Łuczak, Kwiatkowski – Sibilski, Kański, M. Cichowski, Patrzała, Haufa, N. Cichowski, Przybylak, Świergiel, Rupa i Berger.