Panele fotowoltaiczne zapewnią efektowny wygląd obiektu

Inwestycja w system fotowoltaiczny ma znaczenie z wielu powodów. Przede wszystkim sprawia, iż ma się realny wpływ na stan środowiska naturalnego. Odnawialne źródła energii odgrywają ważną rolę w procesie ograniczania zanieczyszczeń. Kolejna sprawa to niższe rachunki za prąd, jakie można osiągnąć dzięki pobieraniu energii ze słońca. Nie można też zapominać o kwestiach estetycznych. Okazuje się, że ten aspekt również jest istotny w przypadku wyboru określonych modułów.

Nowoczesne panele podkreślą efektowny styl

Odnawialne źródła energii odgrywają istotną rolę w walce z zanieczyszczeniem środowiska. Oprócz tego aspektu dla potencjalnych użytkowników takich instalacji ważne są również oszczędności. Wspomniane kwestie estetyczne też należy wziąć pod uwagę. Zwłaszcza takie rozwiązanie, jak instalacja BIPV, ma wpływ na to, jak prezentuje się budynek. Warto mieć na uwadze, iż tego typu moduły stanowią część konstrukcji obiektu. Nie są to zwykłe panele, montowane na przykład na powierzchni dachu, ale stanowią po prostu element konstrukcji. Krótko mówiąc, mogą być częścią dachu lub dużych przeszkleń okiennych. Stanowią ich ważną część, ale przy okazji na pewno ciekawie się prezentują i oczywiście odpowiadają za pobór energii ze słońca. Technologia BIPV doskonale sprawdza się między innymi w biurowcach, gdzie znajduje się wiele wspomnianych przeszkleń, ale też może pełnić funkcję pokryć dachowych w innych obiektach.

Montaż tylko na etapie budowy

W przypadku montażu tradycyjnych paneli fotowoltaicznych nie ma znaczenia, kiedy inwestor decyduje się na ich zakup oraz instalację. Jeśli natomiast idzie o BIPV, sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Jako że te moduły stanowią integralny element konstrukcyjny, to należy je montować na etapie budowy obiektu. Muszą zatem znaleźć się w projekcie określonego budynku. Tylko wówczas ich instalacja jest opłacalna. Różnic jest oczywiście więcej. Moduły BIPV są cieńsze i bardziej elastyczne, dlatego łatwiej nadać im określoną formę. Są też lekkie, a szkło znajduje się po obu ich stronach, co zwiększa wydajność.

About the Author

You may also like these