Kilka słów o nas

Gminna Szkółka Piłkarska

Et ligula sit quam, sapien lorem. Nec risus lorem vestibulum mi
facilisis. Tincidunt urna accumsan nec.

o klubie

W listopadzie 2013 roku powstało Stowarzyszenie o nazwie Gminna Szkółka Piłkarska. Pomysłodawcą jak i głównym założycielem jest Pan Tomasz Leszczyński. Mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl, nauczyciel wychowania fizycznego, były piłkarz oraz trener piłki nożnej z kwalifikacjami I Klasy UEFA A.

Celem szkółki jest stworzenie profesjonalnych warunków uprawiania piłki nożnej dla dzieci ze środowisk wiejskich. Szkółka ta ma rozwijać nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także intelektualne. Ma wychowywać i uczyć odpowiednich postaw społecznych i moralnych.

Chcemy by w miejscowościach wiejskich dzieci miały możliwość uczestniczenia w treningach piłki nożnej prowadzonych przez dobrze przygotowanego do tej roli trenera. Najważniejsze jest by dzieci ze środowisk wiejskich miały równe szanse jak ich rówieśnicy z większych aglomeracji. Nasza szkółka chce dać możliwość rodzicom, którzy nie mają możliwości dowozu swoich podopiecznych do innych miejscowości. Trening w miejscu swojego zamieszkania lub w najbliższej okolicy ma dać możliwości każdemu chętnemu dziecku.

W chwili obecnej  GSP działa w takich miejscowościach jak: Sątopy, Jastrzębsko Stare, Wytomyśl, Boruja Kościelna, Miedzichowo, Bolewice, Wąsowo, Michorzewo, Stary Tomyśl, Rudniki. Do szkółki może uczęszczać każde dziecko, które wyrazi taką chęć. Mogą to być chłopcy i dziewczynki od 4 do 13 lat.  W wyżej wymienionych miejscowościach istnieje odpowiednia baza treningowa (boisko, szatnie).  Treningi odbywają się  2 razy w tygodniu w danej miejscowości. Oprócz tego dzieci uczestniczą w profesjonalnie zorganizowanych turniejach GSP, na których każde dziecko dostaje jedzenie i picie. Rodzice nie muszą dowozić swoich pociech na turnieje, to zapewnia GSP. Turnieje te odbywają się na terenie całego powiatu nowotomyskiego. Wyjątkiem jest turniej w Grodzisku Wielkopolskim, który odbywa się na stadionie, na którym często trenują piłkarskie gwiazdy całego świata.

Gminna Szkółka Piłkarska to najlepsze miejsce na rozwój dziecka.

PROGRAM CERTYFIKACJI SZKÓŁEK PIŁKARSKICH PZPN

ZŁOTA GWIAZDKA

Et ligula sit quam, sapien lorem. Nec risus lorem vestibulum mi
facilisis. Tincidunt urna accumsan nec.