O klubie

about-bg3

W listopadzie 2013 roku powstało Stowarzyszenie o nazwie Gminna Szkółka Piłkarska. Pomysłodawcą jak i głównym założycielem jest Pan Tomasz Leszczyński. Mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl, nauczyciel wychowania fizycznego, były piłkarz oraz trener piłki nożnej z kwalifikacjami I Klasy UEFA A.

Celem szkółki jest stworzenie profesjonalnych warunków uprawiania piłki nożnej dla dzieci ze środowisk wiejskich. Szkółka ta ma rozwijać nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także intelektualne. Ma wychowywać i uczyć odpowiednich postaw społecznych i moralnych.

Chcemy by w miejscowościach wiejskich dzieci miały możliwość uczestniczenia w treningach piłki nożnej prowadzonych przez dobrze przygotowanego do tej roli trenera. Najważniejsze jest by dzieci ze środowisk wiejskich miały równe szanse jak ich rówieśnicy z większych aglomeracji. Nasza szkółka chce dać możliwość rodzicom, którzy nie mają możliwości dowozu swoich podopiecznych do innych miejscowości. Trening w miejscu swojego zamieszkania lub w najbliższej okolicy ma dać możliwości każdemu chętnemu dziecku.

W chwili obecnej  GSP działa w takich miejscowościach jak: Sątopy, Jastrzębsko Stare, Wytomyśl, Boruja Kościelna, Miedzichowo, Bolewice, Wąsowo, Michorzewo, Stary Tomyśl, Rudniki. Do szkółki może uczęszczać każde dziecko, które wyrazi taką chęć. Mogą to być chłopcy i dziewczynki od 4 do 13 lat.  W wyżej wymienionych miejscowościach istnieje odpowiednia baza treningowa (boisko, szatnie).  Treningi odbywają się  2 razy w tygodniu w danej miejscowości. Oprócz tego dzieci uczestniczą w profesjonalnie zorganizowanych turniejach GSP, na których każde dziecko dostaje jedzenie i picie. Rodzice nie muszą dowozić swoich pociech na turnieje, to zapewnia GSP. Turnieje te odbywają się na terenie całego powiatu nowotomyskiego. Wyjątkiem jest turniej w Grodzisku Wielkopolskim, który odbywa się na stadionie, na którym często trenują piłkarskie gwiazdy całego świata.

Gminna Szkółka Piłkarska to najlepsze miejsce na rozwój  dziecka.

 

Współtwórca GSP:

Tomasz Radwan

Skontaktować się można z nami pisząc pod zostanpilkarzem@wp.pl

Dodaj komentarz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com