KOLEJNE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW

W sobotę 21 września na boisku w Bukowcu zawodnicy GSP grający w kategorii Młodzik D 1 zmierzyli się z drużyną Obry Zbąszyń. W pierwszych dziesięciu minutach spotkania nasi zawodnicy mieli wyraźną przewagę nad przeciwnikiem, co zwiastowało odniesienie wysokiego zwycięstwa. Gra toczyła się głownie pod bramką Obry, a nasi chłopacy dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich. Brakowało jednak skuteczności. W dziewiątej minucie spotkania udało się otworzyć wynik – gola zdobył Dagobert Romanowski. Wydawało się, że i o kolejne bramki będzie nietrudno. Niestety stało się inaczej. W siedemnastej minucie spotkania goście doprowadzili do wyrównania. Kolejne minuty pierwszej połowy to wyrównana gra obu drużyn. W okresie tym sytuacji podbramkowych było niewiele. Na szczęście w 30 minucie spotkania bramkę dla GSP zdobył Albert Fornalik i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie spotkania mieliśmy lekką przewagę, jednak akcje nie były tak płynne jakbyśmy tego oczekiwali. Wynik 2-1 utrzymywał się aż do pięćdziesiątej minuty, kiedy to bramkę dla GSP zdobył Dawid Knop. Ostatnia faza meczu to kilka groźnych sytuacji Obry. Po jednej z nich przed utratą bramki uratowała nas świetna interwencją naszego bramkarza Filipa Mazurka. W ostatniej akcji meczu przypomniał o sobie Dagobert Romanowski i po uderzeniu głową zdobył czwartego gola dla GSP. Wynik końcowy 4-1.

Relacja: Trener Dariusz Piechota