Jaki wybrać garaż blaszany?

Ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jest niezwykle ważna, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również na wiosnę oraz w lecie. Warto zatem zdecydować się na kupno sprawdzonego garażu, szczególnie polecanym jest garaż blaszany, ponieważ jest to dosyć tania konstrukcja, ale wytrzymała i w obecnych czasach naprawdę estetycznie wykonana. Jaki wybrać blaszany garaż? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Blaszany garaż

Garaż blaszany powinien zostać wykonany z wysokojakościowych elementów stalowych. Decydując się na współpracę z polecaną firmą, warto zatem zwrócić uwagę, czy rzeczywiście materiały są wysoko jakościowe i będą sprawdzały się do postawienia garażu. Blaszany garaż jest konstrukcją nietrwałe związaną z gruntem, natomiast mocno przykotwiczoną do wylewki. Nie trzeba uzyskiwać na niego pozwolenia l, natomiast należy pamiętać, że tego typu konstrukcję trzeba zgłosić.

Bardzo ważną informacją przy wyborze odpowiedniego garażu blaszanego jest oczywiście spadek dachu. Najpopularniejsze są garaże tak zwane jednospadowe, czyli popularnie nazywane z płaskim dachem. Oczywiście pokrycie dachowe jest wytrzymałe na różnorodne obciążenia, w tym śnieg, niektóre osoby decydują się na zakup garaży dwuspadowych, które świetnie sprawdzają się w przypadku konstrukcji blaszanych, które stoją w pobliżu różnorodnych podobnych budynków. Blaszany garaż zatem musi zostać odpowiednio dobrany do otoczenia, aby mógł komponować się ładnie z architekturą. 

Co więcej,  kolejną ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem garażu jest oczywiście powierzchnia konstrukcji. Garaże powinny być przestronne, najpopularniejsze są blaszane garaże na jeden samochód, choć dużą popularnością coraz częściej cieszą się także konstrukcje montowane na dwa samochody. W większości domach obecnie można spotkać kilka samochodów, dlatego jeżeli rzeczywiście masz dwa samochody, zdecyduj się na postawienie garażu dwustanowiskowego.

About the Author

You may also like these