Dlaczego kupujemy obrazy do domu?

Dużo można by mówić o sztuce, która jest obecna w naszych pomieszczeniach użytkowych. Na pewno wielokrotnie zastanawialiśmy się nad tym, które konkretnie rzeźby albo obrazy na ścianę wybrać, abyśmy byli potem zadowoleni. Jest cała masa rozwiązań estetycznych, a przecież zwykle, gdy wchodzimy do kogoś do domu, to przecież zawsze możemy zauważyć obrazy powieszone na ścianach w tym lub innym wnętrzu. Dodają one uroku pomieszczeniu, ale dla pasjonatów sztuki są elementem designerskim wręcz nieodłącznym. Które jednak będą nadawały się najlepiej do nieruchomości mieszkalnej?

Przy wyborze obrazów zachowaj umiar

Wybierając obrazy, które mają być powieszone w salonie albo w sypialni, czy też pokoju gościnnym, musimy oczywiście zachować zdrowy rozsądek. Umiar będzie tu jak najbardziej wskazany. Zauważmy, że przecież nie będziemy wieszać kontrowersyjnych dzieł sztuki, których nie brakuje w sprzedaży, bo moglibyśmy zaszokować gości lub nie byłyby to wizerunki odpowiednie dla oczu małych dzieci. Nie brakuje przecież portretów, które były namalowane przez najważniejszych w historii malarzy, ale są przepełnione na przykład erotyką. Takie obrazy najlepiej powiesić w sypialni. Poza tym oczywiście musimy skoncentrować się na sztuce optymalnej w odbiorze. Co to będzie oznaczać w praktyce? Wizerunki nie powinny zbyt intensywnie absorbować, co jest z roku ważniejsze, szczególnie wtedy, gdy w takim pomieszczeniu pracujemy.

Jaka jest główna funkcja obrazu w salonie?

Warto sobie uzmysłowić też, że sztuka ma bardzo dużą moc terapeutyczną. Gdy wracamy po ciężkim dniu z pracy, to chcemy przecież się odprężyć. W takich okolicznościach idealnie będą się sprawdzać obrazy namalowane w stonowanych barwach, ale tych najbardziej pozytywnych. Najlepszym kolorem będzie zielony i niebieski, co zresztą potwierdzają nawet badania psychologiczne. Jeżeli więc zdecydujemy się wybrać obrazy na ścianę do salonu, to rzeczywiście musimy przeanalizować tutaj kilka podstawowych kwestii. Dobrze jest skonsultować to ze sprzedawcami znającymi się na sztuce.

About the Author

You may also like these